Átlagtól eltérő fejlődésmenet gyanújeleinek felismerése a 0-3 éves korú gyermekek ellátásában
blended képzési forma
A blended képzési formában a jelenléti és online oktatási forma keveredik. Az első és utolsó képzési nap jelenléti képzés (cím: Progresso Kft 1119 Budapest, Fehérvári út 83.); 2-4 oktatási nap online képzés (Zoom).
Képzés azonosító száma: B-EF-7
2025. szeptember 6. 9 óra 30-tól – 14 óra 30-ig – jelenléti képzés
2025. szeptember 13. 16 órától – 19.15-ig – online képzés
2025. szeptember 20, 16 órától – 19.15-ig – online képzés
2025. október 4. 16 órától – 19.15-ig – online képzés
2025. október 11. 9 óra 30-tól – 15 óra 30-ig – jelenléti képzés
Továbbképzési pontérték: 18
Képzés formája: Az első-, és zárónap jelenléti képzés, a közbülső három nap, online jelenléti képzés a Zoom rendszeren keresztül. A képzésen a hallgatónak kamera és mikrofon használattal kell részt vennie. Jelentkezés előtt kérem, olvassa el az online képzési tájékoztatót, amely letölthető innen.
Jelentkezési és befizetési határidő: 2025. 09. 15.
Képzési díj: 37.000.- Ft, azaz harminchétezer Forint
A képzés a befizetési határidő napján 16h-ig térítésmentesen lemondható. A befizetési határidő lejárta utáni lemondásra 5.000.- Ft lemondási díjat számolunk fel.
A képzést hétköznapokon tartjuk.
A képzés óraszáma: 24 tanóra. Megengedett hiányzás: 2,5 tanóra.
A képzéssel a 15/1998. NM rendelet II. sz. melléklete szerint a bölcsődei szolgáltatásban és a napközbeni gyermekfelügyelet szolgáltatásban szolgáltatást nyújtó személy munkakört betöltők számára a rendelet 51/D. § és 51/M. § szerinti továbbképzési kötelezettség teljesíthető.
A kisgyermeknevelő munkakörben dolgozók számára továbbképzési pontszerzési lehetőséget nyújt a képzés.
A képzés célja:
- A családi kisgyermekellátásban gyermekek nevelésével és gondozásával foglalkozók az alapképzéshez mérten mélyebb és részletesebb tudást szerezzenek az átlagtól eltérő fejlődésmenet gyanújeleiről.
- A képzésben résztvevők rendelkezzenek a szülők tájékoztatásához szükséges ismeretekkel a kora gyermekkori intervenciós rendszerről.
- A képzésben résztvevők képesek legyenek átgondolni és döntést hozni SNI státuszú gyermekek fogadásáról.
- SNI gyermekek nevelését vállaló napközbeni gyermekellátásokban dolgozók konstruktív együttműködést tudjanak kiépíteni és működtetni a gyermekek szüleivel és a gyermekeket fejlesztő szakemberekkel, ismerjék és képesek legyenek betartani saját szakmai kompetencia határaikat.
A képzés témái
- Az átlagtól eltérő fejlődésmenet felismerése
- A gyermek fejlődésének nyomonkövetésének és dokumentálásának eszközei és módszerei
- A koragyermekkori intervenciós rendszer
- A szülők tájékotatása az eltérő fejlődésmenetről
- Az SNI-s gyermekek nevelését-gondozását meghatározó jogszabályi környezet a napközbeni gyermekellátásokban
A képzés követelményei
A képzésen a résztvevő hiányzása nem haladhatja meg a megengedett 2,5 tanórát. A képzés során a résztvevő a kiadott szempontok alapján gyermekmegfigyelést végez, amelynek eredményét az utolsó konzultációs napon bemutatja.
A továbbképzés minimum 8 fő jelentkezése esetén tud elindulni. Amennyiben a megadott határidőig kevesebb, mint 8 ember jelentkezik, a tanfolyam időpontja kitolódik egy későbbi időpontra.